emzirme yastığı nasıl dikilir

emzirme yastığı nasıl dikilir
Hamilelik dönemi oldukça dikkat edilmesi gereken dönemdir. Bu dönemde bebekler, anne ile iletişim kurabilir. O yüzden bebeğin sağlığı için stresten uzak kalmak en iyisidir. Hamilelik dönemi sonrası ise emzirme dönemi başlar. Emzirme döneminde ise lohusa döneminde olacağınız için bazı şeylere dikkat etmek gerekebiliyor.
Emzirme dönemi oldukça önemli olan bir dönemdir. Bu dönemde oldukça dikkatli olmak gerekir. Hamilelik döneminde olduğu gibi emzirme döneminde de dikkatli olmak en önemli şeydir. Emzirme döneminde bazı noktalar vardır ki sizi çok rahatlatır. Mesela, emzirme yastığı ..
Emzirme yastığı anneleri rahatlatmak için oldukça kullanışlı bir üründür. Bu ürünü kendiniz yapmanız da mümkündür. Hem kendiniz yaptığınız için daha güvenilir olacak, hem de kendi emeğiniz olduğu için daha değerli olacaktır. Emzirme yastığınız kendi eviniz de dikmeniz mümkündür. Öncelikle bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Aşağıda daha açıklayıcı şekilde anlatacağım ..
Emzirme yastığı için gerekli olan malzemeler;

  • Emzirme yastığı için kullanacağınız kumaş
  • Emzirme yastığı için kullanacağınız şablon ( Yazının sonunda bulabilirsiniz. )
  • Elyaf ya da pamuk ( İçini doldurmak için )
  • Astar kumaşı
  • İsteğe göre ya fermuar ya da dikiş makinesi
  • Makas
Emzirme yastığı yapmak için öncelikle internet üzerinden bir şablon indirip bu şablonun çıktısını almalısınız. Böylelikle elinizde ölçü olarak bir şablon olacaktır. Bu ölçüye göre ise seçtiğiniz kumaşı ki genel de bu kumaş, nevreslik kumaş ya da bir elbise kumaşı olabilmektedir. Bu kumaşı ölçüye göre kesmelisiniz. Astarı olacak şekilde bir tane daha kesmelisiniz. İçini ise isteğe bağlı olarak elyaf ve ya pamuk ile doldurabilirsiniz. Kalan boşlukları da elde ya da dikiş makinesinde dikebilirsiniz. Genelde fermuar tercih edilmez. Çünkü fermuar, bebeği rahatsız edebilir. İç astarını diktiğiniz emzirme yastığı için bir de dış kumaşını hazırlamak için aynı işlemi tekrar yapmalısınız. Böylelikle emzirme yastığınız hazır olacaktır.
Emzirme yastığı, çocuk biraz büyüyünce de kullanılabilir. Büyüyünce de oturma yastığı olarak kullanılabilir. Gayet kullanışlı olan bu yastık, anne tarafından da oldukça rahatlatıcı bir çözümdür. Dışarıda fiyat bakımından daha pahalı olan bu yastıklar, kendi yaptığınızda daha ucuza denk gelebiliyor. Hem kendi emeğiniz oluyor hem de içiniz rahat oluyor. İçinde katkı maddesi olmayan, çocuğunuza zararı olmayan bir yastık olabiliyor. Bu yastığı, yakın arkadaşınızın bebeği için de yapabilirsiniz. Böylelikle el emeği olduğu için daha çok hoşuna gidecektir. Emzirme yastığı bebek ile olan temasınızı da oldukça kolaylaştırmaktadır. Unutmayın ki bebeğiniz emerken sizinle temas eder ve bu durum aranızdaki ilişki bakımından çok önemlidir. Bu bakımdan bebeğin emerken rahat olması çok önemlidir. Böylelikle daha huzurlu ve mutlu olacaktır. Emmekten keyif alacaktır. Böylelikle de daha sağlıklı bir bebek olacaktır. Emzirme yastığı hem annenin hem de bebeğin rahatını sağlayabileceği emzirme esnasında yeterli randımanı sağlayabileceğiniz bir üründür. Bu yastık sayesinde bebeklerin emzirme esnasında daha rahat bir pozisyon almasına ve hassas olan kafasını rahat ettirmesine yardımcı olur.
Anne için emzirme yastığının önemi sağlığı açısından çok önemlidir. Mesela el, kol ve boyun ağrılarında ciddi anlamda bir azalma oluşur. Hem rahat hem de hijyenik bir aparatif olan emzirme yastığının bebek için de ciddi rahatlıkları vardır. Örnek verecek olursak bebekleri emzirme yastığı kullanmadan emziren bir anne bebeğinin doğru pozisyonunu ve nefes alıp verişlerini kontrol etmesi gereklidir. Hem ağrılara maruz kalıp hem bu kontrolleri her an sağlamak zor olacağından emzirme yastığı kullanan annelerin bebeklerini doğru pozisyonda tuttuktan sonra nefes almaları ona göre ayarlanabilir. Bu durum ise hem annenin ağrılarında azalmaya hem bebeğin nefes kontrollerin de yeterli olacaktır.
Emzirme yastıklarının dizaynı bebek sağlığı göz önüne alınarak yapıldığı için bir diğer önemli noktası ise emzirme sırasında bebeğin düşmesini engellemesidir. Tüm dünya da yeni doğum yapan annelerin kullandığı bir aparatif olan emzirme yastığı yıllar için de önem kazanmış ve popülerliği artmıştır. Emzirme yastıklarını emzirmeye başladığınız ilk günden itibaren kullanmaya başlarsanız takip eden günler içerisinde annenin ve bebeğin buna alışma süresi hızlanır ve bebeğin gelişimi randımanlı olarak takip edilebilir. Emzirme yastıklarının yapımından sonra takip eden günlerde ise aklımız da kalan bazı sorulardan biri de şeklinin bozulup bozulmayacağıdır. Emzirme yastığı yapılış esnasında ki yapısı nedeniyle elastik bir yapıdadır ve zaman içerisin de şekli bozulmaz.
Uzman doktorların yeni doğum yapan annelere verdiği bir tavsiye olarak emzirme yastığı hem yapısı hem kullanılışı ve rahatlığı bakımından diğer tüm unsurlarla beraber mutlak önem kazandırır. Emzirme yastığı sayesinde hem anne sütü verirken hem de ek gıdaya geçipte biberonla beslemeye başladığımız anda anneler için bir numaralı yardımcı görevi kazanır. Her annenin boyun, baş ve kol ağrılarından kurtulması için gerekli olan emzirme yastığı hem evde kendi yapabileceğimiz hem de cüzi bir fiyata alabileceğiniz bir üründür. Çevrenizdeki tanıdıklarınıza, yeni doğum yapan yakınlarınıza hediye edebileceğiniz bir üründür.
Emzirme yastığı kalıbı

Okumanız Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka okumalısın
Kapalı
Başa dön tuşu